Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKT

Levnemanzetoveknoflicky.cz
Bezděčín 97
293 01 Mladá Boleslav
tel: +420 606 267 899
napište nám

04. 01. 2017

Z jakých dílků se skládá manžetka?

Manžetový knoflíček je složen z více částí. Samozřejmě záleží, jaký druh manžetového knoflíčků máte.

My si dnes popíšeme a ukážeme Vám, z čeho je složen nejoblíbenější a nejčastější typ manžetového knoflíčků - tedy kovový manžetový knoflíček.

Manzetovy knoflicek - jeho dily

Manžetový knoflíček se skládá z těchto dílů:

Přední strana - je zde osobitý a nápaditý design manžetového knoflíčku nebo barevná látka. Přední strana manžetového knoflíčku je to, co je vidět a měla by zaujmout (její design). Je to tedy to nejdůležitější.

Boční strana - je nejčastěji tenká a slouží pouze jako rámeček pro samotnou přední stranu. Některé manžetové knoflíčky mají přední i boční stranu využitou motivem daného knoflíčku např. manžetové knoflíčky Hrací kostky.

Stojánek - pevně drží horní část knoflíčku ve vodorovné poloze a zároveň slouží k provléknutí manžetami (dirkami) v košili.

Přepínač - funguje něco jako klasický zapínač x vypínač na světlo. Pomocí přepínače buďto "otevřete" knoflíček. To znamená, že ho dáte do vertikální polohy a tím můžete knoflíček provléknout dirkami košile a nebo naopak knoflíček vyjmete z košile.
V opačném případě "zavíráte" knoflíček a to znamená, že potom, co jste ho provlékli košili ho přepnete do horizontální polohy. Takže utvoří blok, aby se knoflíček nevyvlékl sám z košile.

Ukotvení - funguje pouze jako spojnice mezi stojánkem a přepínačem.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ