Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKT

Levnemanzetoveknoflicky.cz
Bezděčín 97
293 01 Mladá Boleslav
tel: +420 606 267 899
napište nám

26. 11. 2018

Druhy manžetových knoflíčků

A

Širší hlavička - Velryby zpět na manžetové knoflíčky mají plochou hlavu, rovný sloupek a "velrybí ocas", který se úplně vyrovná proti sloupu. Jsou velmi jednoduché a jejich velký post a zavírací mechanismus usnadňuje jejich používání. To je pravděpodobně nejběžnější typ manžetové knoflíky na trhu.

 

B

Klasika úzka...Bullet Zpět Manžetové knoflíčky jsou velmi podobné manžetovým knoflíkům ocasu, ale sloupek je dutý rám a uzavírací mechanismus je úzký válec kovu, který hnízdí uvnitř rámu. Chcete-li uzamknout spoje na místě, je válec vyklopen ven a ponechte rám na místě jako sloup.

 

C

Manžetové knoflíky na knoflíky nebo knoflíky nemají žádný závěsný mechanismus. Místo toho mají velkou hlavu, přímku a menší vnitřní hlavu nebo podložku. Menší hlava je nakloněná, prošla otvory pro knoflíky a pak se narovnala, aby ji zajistila na svém místě. Jakmile jsou na místě, jsou zcela bezpečné a nedostatek pohyblivých částí je velmi odolný.

 

D

Řetězové spojky manžetové knoflíčky mají dvě hlavy (obvykle totožné) spojené krátkou délkou jemného řetězce. To vytváří mírně volnější upevnění než jiné styly, s viditelnou dekorací na obou stranách uzavřených knoflíkových dír.

 

E

Manžetové knoflíky s kuličkovým návratem mají zakřivený sloupek s malou, těžkou koulí oproti ozdobné hlavě. Poskytují mírně volnější upevnění než kloubové manžetové knoflíčky, ale o něco těsnější než řetěz. Mohou být nákladné, pokud jsou vyráběny z drahých kovů, neboť velikost a hmotnost míče se výrazně zvyšuje na materiálové náklady položky.

 

F

Manžetové knoflíčky uzlu jsou podobné řetězovým článkům, přičemž dvě hlavy jsou spojena krátkou, pružnou délkou, ale jsou vyrobeny z měkké šňůry (obvykle hedvábí) spíše než kovu a hlavy jsou dekorativními uzly. Nepravidelný povrch uzlíku způsobuje, že se jedná o příležitostnější styl, zvláště pokud se jedná o více barev.

 

G

Textilní manžetové knoflíčky mohou být téměř jakýkoli typ upevňovacích prvků, ale mají na sobě látkové "tlačítko" jako ornamentální obličej. Jsou záměrně neformální styl.